Jak zdobyć moc finansowej ninjji

Jak zdobyć moc finansowej ninji?

Jak zdobyć moc finansowej ninji? Taki post napisałam ponad 2 lata temu na mojej pierwszej stronie blogowej „Dzieci i Pieniądze”. Byłam wtedy pod wielkim wrażeniem kursów Basi Bielanik i pracy Michała Szafrańskiego nad „Finansowym ninja”. Ten post powstał z wielkiej fascynacji działań tych dwóch osób. No i może jeszcze mojego psychologicznego spojrzenia i skrywanego poczucia humoru. W związku z czym napisałam artykuł odróżniający się od mojej dotychczasowej twórczości. I choć jego cel to bardziej rozrywka niż edukacja finansowa, pozostaje moim ulubionym wpisem. Teraz, gdy chcę zamknąć już oficjalnie blog „Dzieci i Pieniądze” (bo prawie roku zrobiłam to nieoficjalnie, w postaci nie pisania nowych postów), chcę go zostawić sobie na pamiątkę. Trochę z sentymentu. Tobie dla chwili uśmiechu.

Czasy są coraz trudniejsze. Nachalni sprzedawcy znajdą Cię wszędzie, by wcisnąć Ci swój produkt. Który jest oczywiście niezbędny, a Tobie do niczego potrzebny. Banki i firmy pożyczkowe od ręki dadzą Ci kredyt 0%, który będzie Cię kosztował krocie. Nawet natura nam nie pomaga, bo nie przewidziała tak dynamicznego naszego rozwoju. W związku z czym nie wyposażyła nas w zdolności do podejmowania decyzji na lata. Tylko raczej na tu i teraz lub chociaż na tydzień. Na szczęście jest na to sposób. Jak zdobyć moc finansowej ninji, by w świecie finansów zostać niepokonaną? Wszystko jest w zasięgu Twojej ręki.

Co jest potrzebne?

  • Świadomość celu – chęć zdobycia mocy finansowej ninji
  • Dziecko – wystarczy jedno. Jeśli nie masz własnego, pożycz od sąsiada. Ale własne zazwyczaj lepiej współpracują
  • Sklep, najlepiej dział z zabawkami
  • Spojrzenia innych ludzi, połączone z politowaniem, kiwaniem głową i innymi oznakami zadziwienia, niezadowolenia, poczucia wyższości itp.

Jak to działa?

Metoda opiera się po prostu na fakcie zdobywania umiejętności i ich treningu. Aby zdobyć moc finansowej ninji, dobrze jest posiadać zdolności:

  • podejmowania przemyślanych decyzji finansowych
  • odraczania gratyfikacji – powszechnie utożsamianej z cierpliwością
  • umiejętność odmawiania niekorzystnym ofertom
  • radzenia sobie w warunkach silnej presji emocjonalnej
Ćwiczenie tych umiejętności będzie sprawiać, że panowanie nad finansami będzie coraz łatwiejsze, a żaden problem finansowy nie będzie Ci straszny.

Jak zdobyć moc finansowej ninji? Trening

Zabierz dziecko do sklepu i zaprowadź je do działu z zabawkami. Wejdź tam i czekaj. Czekaj, aż dziecko zrozumie, że musi teraz powiedzieć:

Mamo,mamo, kup mi, kup mi, kup mi!!

I tu następuje faza kluczowa. Koniecznie wypowiedz te słowa:

Nie, nie kupię Ci tego

Twoje dziecko intuicyjnie czuje, że dla Twojego rozwoju konieczne ciągłe przekonywanie do zmiany zdania w postaci głośnych krzyków, tupania, płaczu, może nawet zwijanie się po podłodze sklepowej i kompletnego ignorowania tego co mówisz.
Pomocne także mogą okazać się spojrzenia innych ludzi. Którzy chcą Ci zapewnić jak najbardziej sprzyjające środowisko do trenowania.

Nie załamuj się, jeśli nie wytrzymasz ćwiczeń dziecka. Czyli nie obronisz swojego zdania o braku zakupu. Na początku zawsze jest trudno, a droga do sukcesu jest usłana mniejszymi i większymi dołami niepowodzeń.

Po kilkunastu takich sesjach z dzieckiem będzie ci coraz łatwiej, a Twoja moc nabierze siły. I już żaden sprzedawca przy kasie, żaden telemarketer, doradca bankowy nie będzie Ci straszny. Żadna bessa i spadające akcje na łeb na siłę już nie będzie kłopotem. Ani czerwona sukienka, która kusi na wystawie. Bo przecież Ty to już przećwiczyłaś!

Post scriptum

Doceń skarb, jaki masz w domu. Po ćwiczeniach przytul swoje dziecko, a potem w podziękowaniu za trening idźcie na lody. Dziecku kup większe.

Źródło zdjęcia:Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *