Wesołych Świąt!

Jest piątkowy wieczór. Moje dzieci z babcią ubierają choinkę, a ja szykuję nas do podróży. Jutro bowiem jedziemy na święta. I to sprawia, że czuję już święta.

Nie wiem jak u Ciebie, ale był taki okres w moim życiu, że wcale tych świąt nie lubiłam. Zimno, szaro, roboty dużo przed, sporo zamieszania i wydanych pieniędzy. Ten czas kojarzył mi się z myciem dekoracji zawieszonych na ścianach, długim staniem w sklepie – zarówno jako klient, jak i sprzedawca (gdy moja mama miała jeszcze sklep). Nie zdziwiło mnie więc, gdy nas studiach dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak skala 44 wydarzeń stresowych Holmesa i Rahe, a święta Bożego Narodzenia uplasowały na 42 miejscu, jako wydarzenie dające 12 jednostek stresowych. Bo dokładnie tak czułam. Co prawda już w same święta było nieco lepiej, bo już się głównie odpoczywało.

Jednak tego zamieszania przed bardzo nie lubiłam.

I nie lubię nadal. Choć moje nastawienie do świąt zaczęło się zmieniać. Ostatnio bardzo mi zależy, by były one po prostu dobrym czasem rodzinnym. Dlatego staram nie dokładać sobie zmartwień związanych z przykładnym przestrzeganiem tradycji. Nie staram się też wszystkiego brać na siebie. Zakupy planuję wcześniej, by uniknąć korków i tłumów.

Nie udaje mi się to jeszcze aż tak jak bardzo bym chciała. Ale ostatnio nasze święta są bardziej rodzinne.

A moim ideałem jest dążenie, by takich celebracji rodzinnych było więcej. Na co dzień, a nie tylko na święta.

Tego sobie i Tobie chcę życzyć.

Spokoju, płynącego z zaspokojonych potrzeb, szczęścia rodzinnego, związanego z silnymi relacjami. Miłości i akceptacji siebie, wsparcia bliskich. By na trudy jakie się przytrafią, umieć spojrzeć jak na wyzwanie i szansę rozwoju. I by zawsze można było się do kogoś przytulić.

Na koniec zaś chcę się z Tobą podzielić utworem, który towarzyszy mi od kilku dni. Jestem tak nim zachwycona, że słucham go na okrągło. Tym bardziej, że jest w klimacie świątecznym.

Tak więc Wesołych Świąt!

2 thoughts on “Wesołych Świąt!

    1. Witaj Perfection and Harmony. Po Twoim wpisie (link jest ukryty pod Twoim nickiem) widzę, że myślimy podobnie. Podoba mi się to realne spojrzenie na święta i czas z rodziną. Pozdrawiam świątecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *